Phaze two…

INTERMIX – PHASE TWO [1992]

1. Get Religion
2. Down and Out
3. The Process
4. Can You Move It
5. Dream On
6. Funky Hell
7. Phaze One
8. Truth
9. Corollary
10. Monument
11. Fall Out

Nawet rok nie minął od wydania Intermix, a Bill Leeb i Rhys Fulber sprezentowali przed świętami swój drugi album zatytułowany Phaze Two.

Jak się prezentuje Faza Druga na tle debiutu? Dobrze. Czego można się spodziewać? Ciągu dalszego, powiedziałbym. PT nie jest krokiem na przód, nie jest też krokiem w tył. Ciąg dalszy, czy lepszy? Trudno powiedzieć; osobiście wolę debiut, gdyż drugi album wydaje mi się troszkę przydługawy (67 minut w stosunku do 45). Jakkolwiek, lubię taką muzykę, a 40-50 minut wydaje mi się czasem optymalnym i wolę drugi raz puścić krążek niż pod koniec czuć lekkie znużenie. Nie żebym twierdził, że Phaze Two jest nudny czy nie udany, wręcz przeciwnie – to nadal kawał dobrej muzy i ostatnie wałki są tak samo dobre jak te z początku płyty (a Corollary to już istna zajebistość – muzyka fabryk). To, co jeszcze odróżnia ten album do swojego poprzednika to… hmm, ta płyta wydaje mi się bardziej skondensowana, nie czuć tak tutaj tej przestrzeni, jest bardziej płasko. Jeśli porównać to do wspomnianego w poprzednim wpisie miasta, to Intermix był niczym lot między wieżowcami – pełen przestrzeni i powietrza, a ten album twardo stąpa po gruncie, czasem nawet schodząc pod ziemię.

Co jeszcze mogę powiedzieć o tym albumie? W sumie niewiele. Mimo tego, iż jest lekko przydługi, to słucha się go całkiem przyjemnie. Osobiście polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: